Rijnlands Lyceum adopteert het Holocaustmonument Levenslicht op de Persijnhof

29 januari 2020

Op 27 januari hebben leerlingen van de drie middelbare scholen in Wassenaar de 98 namen voorgelezen van Holocaustslachtoffers uit Wassenaar.

De plechtigheid vond plaats bij de Joodse Begraafplaats Persijnhof. Onder de slachtoffers zijn twee leraren van het Rijnlands Lyceum: E.A. Frijda en F.D.B. da Silva. De Burgemeester opende de herdenking met een toespraak met de verwijzing naar ‘Nooit Meer Auschwitz’. Na het lezen van de namen en het leggen van bloemen kregen alle aanwezigen één van de 98 stenen voor het Levenslicht monument.

Het Rijnlands Lyceum heeft het monument geadopteerd en wil ter nagedachtenis gaan onderzoeken of er namen van voormalige leerlingen in de lijst voorkomen.

https://www.wassenaarders.nl/2020011811172/nieuws/holocaustherdenking-op-begraafplaats-persijnhof

Terug naar het overzicht